Rüzgar Enerjisi

Rüzgar Enerjisi

Rüzgar Enerjisi

Dünyada ilk ve tek, kullanıcının ihtiyacına ve uygulama alanına göre boyutlarıayarlanabilen dikey rüzgar jeneratörü, Electro Wind'tir. Rüzgar seviyesi düşük alanlarda, uygulama alanı kısıtlı olan bölgelerde, matematiksel hesaplarla en iyi rüzgar verimini alacak şekilde planlanır.

Electro Wind Rüzgar Enerjisinin Kullanım Alanları

Electro Wind rüzgar enerjisi ile evlerde temel elektrik ihtiyacını karşılar, hatta elektrikli kombinin ihtiyaç duyduğu elektriği de sağlamaktadır. Bilindiği üzere mevcut doğalgaz kombileri elektrikli kombilere kolayca dönüştürülebilmektedir.

Çatıları son derece elverişli olduğu için plaza, hotel, toplu konut, hastane gibi çok katlı binalar etkili birer kullanım alanıdır. Sessiz çalıştığından dolayı kullanıcılarını rahatsız etmeyen, çevreye estetik bir görünüm kazandıran bir sistemdir.

Electro Wind rüzgar enerjisi sulama amacı ile kullanılan su motorları ve dalgıç pompaları için ideal bir çözümdür. Özellikle şebekeden bağımsız çalışmak zorunda kalan tarım arazilerinde çiftçilerimize büyük kolaylık sağlar. Bu amaçla kullanılacak rüzgar enerjisi sistemlerinde akü takviyesi ile kullanılması gerekir. Gereken akükapsitesi gücün ihtiyacına göre tespit edilir. Devletin bu konudaki yatırıma, kurulacak sistem maliyetinin %50’si oranında destek vermesi çiftçilerimiz için kaçırılmaz bir fırsattır.

Belediyeler için; park ve bahçelerin aydınlatılmasında, büyük aydınlatma direklerindeki projektörlerin elektrik ihtiyaçları için, kara yollarındaki çalışmalarda kullanılan projektörlerde kullanılabilir.

Electro Wind rüzgar enerjisi belediyeler tarafından kavşakların aydınlatılması için kullanılırken, aynı zamanda reklam direği olarak da kullanılabilmektedir. Bu sayede reklam geliri sistemin yatırım maliyetini çıkarır ve ürettiği elektrik kar olarak kullanılır.

www.3tenerji.com/nm-Rüzgar_Enerjisi-cp-3